Hírek, aktualitások

Segítő kezet nyújtunk

Gér András László Zsinati Tanácsos levele

Az alábbiakban Gér András László Zsinati Tanácsos levelét olvashatják, melyben tanácsos úr az energiaárak emelkedése okozta nehézségekről és az arra adható, egyházi válaszokról ír.

Kedves Testvérek!

Mi magunk is, akik egyházunkban a zsinati szolgálatok keretében végezzük a munkánkat, azt tapasztaljuk, hogy az elmúlt hónapokban kialakult, mindannyiunkat érintő rezsiválság komoly terhet ró gyülekezeteinkre, intézményeinkre. Az egymást segítő testvéri együttműködés bibliai üzenetét követve folyamatosan keressük azokat a lehetőségeket, melyekkel az energiaárak emelkedéséből fakadó többletkiadások okozta terheket enyhíteni tudjuk.

Az egyház gyülekezeteiben él. Ezért munkánk során kiemelt figyelmet fordítunk a parókiák rezsikiadásainak enyhítésére, ezáltal lelkipásztoraink támogatására.

Erre vonatkozóan az elmúlt időszakban több támogatási rendszert is kidolgoztunk. Ezek által most azon egyházközségeink számára tudunk lehetőséget biztosítani parókiák, illetve gyülekezetei teremmel egy épületben lévő parókiák rezsitámogatására, akik szolgálatot vállalnak a fakultatív hittanoktatásban.

Lelkipásztoraink levelemmel párhuzamosan értesítést kaptak, melyben a megnyíló pályázati lehetőség részleteit, az informatikai felület belépési adatait olvashatják.

Fontos információ, hogy több időszakra is lehetőség lesz támogatási kérelmet benyújtani:

• 2022. november - december hónapok rezsi számláinak támogatására
  • 2023. január - február hónapok rezsi számláinak támogatására

Támogatás kizárólag a villamos energia, gáz és távhő költségek után igényelhető, a fogyasztási adatok alapján.

Bármilyen kérdésük, problémájuk van, kérem forduljanak bizalommal a rezsitamogatas@reformatus.hu email címén munkatársaimhoz, akik készséggel állnak rendelkezésükre!

Krisztusban testvéri szeretettel:

Gér András László