Hírek, aktualitások

Csalókra figyelmeztet az MVM

hamis számlákat küldenek az MVM nevében

Adathalász csalók több református egyházközségünk, intézményünknek is hamis számlaértesítőt küldtek az MVM Next Zrt. nevében. Mutatjuk, miről lehet felismerni a bűnözőket.

Több református egyházközségünk is arról tájékoztata a Zsinati Hivatal munkatársait, hogy hamis MVM Next számlaértesítőt kaptak. Kérjük, hogy a kapott értesítéseket, melyek új földgázszámla kiállításáról és befizetéséről szólnak, nézzék át figyelmesen. A megtévesztő, csalók által küldött levelek néhány árulkodó jelről felismerhetők.

Jellemzően nem magyar e-mail címekről küldik ki a számlára vonatkozó levelet, amelyben az adatok gyakran pontatlanok, a számla összege nem felel meg a fogyasztás alapján várt értéknek. Árulkodó jelek lehetnek továbbá a levélben található helyesírási hibák, magyartalan megfogalmazások, esetleg az is, hogy nem a megszokott időszakban érkezik számlaértesítő.

Az MVM Next hivatalos számlaértesítői kizárólag az alábbi feladóktól érkezhetnek:

• ugyfelszolgalat@online.mvmnext.hu
  • noreply@mvmnext.hu
  • onlineugyfelszolgalat@mvmee.hu

Fontos, hogy a hivatalos, MVM Nexttől érkező elektronikus számlákon vagy számlaértesítőkön minden esetben szerepel az MVM Next-nél vezetett szerződéses folyószámla száma, a számla száma, illetőleg feltüntetik az átutaláshoz szükséges adatokat is.

Amennyiben bármilyen kérdésük van a fentiekkel kapcsolatban, keressék bizalommal munkatársainkat a rezsi.informacio@reformatus.huemail címen.